Czesio

Adopcje Molosów

Informacje podstawowe

 • Płeć: Pies
 • Wiek: 3
 • Rasa: dogo canario
 • Pod opieką od: 22.02.2018r.
 • Informacje dodatkowe

 • Szczepienie: Tak
 • Odrobaczenie: Tak
 • Kastracja/Sterylizacja: Tak
 • Osoba kontaktowa:

 • Dane osoby kontaktowej:Joanna Ptaszynka
 • E-mail osoby kontaktowej:jptaszynka@gmail.com
 • Tel. osoby kontaktowej: 515517477
 • Miejscowość:
 • Strona www:


 • Ogłoszenie grzecznościowe

  Czesio - z kieleckich Dymin do adopcji 

  Imię : Czesio
  Płeć: Samiec
  Rasa: W typie doga kanaryjskiego
  Wiek: 4 lata
  Rodowód: Nie 
  Kastracja : Tak
  Przebywa: Schronisko w Dyminach k/Kielc

  Co wiemy o Czesiu? 
  Niewiele,poza tym, że nie miał fajnego życia...ani człowieka kochającego bo inaczej nikt by się go nie pozbył w środku lasu 
  Tam został znleziony i przewieziony do schroniska.
  Cóż,bynajmniej jest bezpieczny. Siedzi tam już rok. 
  Miał opiekuna,Mateusza-on jako jeden z nielicznych nie boi się Czesia. 
  Czesiu jest duży i przez to jak wygląda wzbudza u niektórych respekt,kiedy czuje strach potrafi warknąć podobno. 
  Byliśmy go odwiedzić. Nie zauważyliśmy niepożądanych reakcji. 
  Trochę ciągnie na smyczy, ale nie ma się co dziwić- spacer dla tego psa to teraz święto, ponieważ opiekun Czesia nie pracuje już w schronisku i nie ma kto wybiegać chłopaka. 
  Byliśmy na spacerze w lesie. Jest karny. Reaguje na komendy. W nosie miał inne mijające nas na spacerze psy. Ujadające psy z boksów lekceważył, na niektóre zerkał, ale bez większego entuzjazmu. Grzecznie szedł przy ruchliwej ulicy. Nie zwracał też uwagi na przechodniów. Miał jeden cel- spacer do lasu, gdzie chodził z opiekunem Mateuszem. 
  Jest silny. Waży około 47 kg. Na wybiegu ganiał za piłką. Chętnie przeciągał się szarpakiem. Widać jak brakuje mu człowieka, zabawy, ruchu. Delikatnie brał smaczki bezpośrednio z dłoni. 
  Z informacji pracownika schroniska wiemy, że zdarzały się sytuacje kiedy pilnuje miski (nie pozwala w niej grzebać)- nie mogliśmy tego sprawdzić z uwagi na pory karmienia. 
  Po spacerze dostał od nas wielkiego wołowego gnata, którego od razu zatargał do budy 
  Myśleliśmy, że dostanie gnat i tyle go zobaczymy,ale nie. Wyszedł z budy i czekał na głaskanie, przez kraty  od czasu do czasu zaglądając do budy czy aby na pewno gnat tam jeszcze jest. 
  Również z informacji pracowników schroniska wiemy, że zdarzało się Czesiowi rzucić na kraty, kiedy jego boks mijał mężczyzna. Podobno nie podobają mu się co niektórzy panowie. 

  Dlaczego nikt adoptował jeszcze Czesia? Hmm,..Pracownicy schroniska twierdzą, że potencjalnymi zainteresowanymi adopcją psa byli panowie jasno określający cel do którego potrzebny i Czesio- duży , silny pies-postrach we wsi. 
  Czesio nie może trafić do pijaków, furiatów i osobników z niskim ego, które chcieli by podnieść za pomocą psa. Tacy ludzie ponoć przychodzili po Czesia. 
  Na szczęście zostali odprawieni z kwitkiem.
  Dom raczej bez małych dzieci. 
  Jeśli chodzi o koty to wiemy, że w miejscu gdzie mieszkał koty były , ale przez ten rok pobytu w schronisku nie miał z kotami styczności. 
  Dom lepiej na obrzeżach miasta, z solidnym ogrodzeniem. 
  Nie wiemy jakby odnalazł się w dużym mieście. 
  Może dobrze, ale wychowywał się na wsi i takie miejsce było by dla niego lepsze.
  Nauczony życia w budzie i kojcu, ale wiadomo, możliwość wejścia i wyjścia z domu była by najlepsza. Ma we krwi molosa, a wiadomo że one czują się najwspanialej blisko człowieka. 
  Jak uda nam się „ odpsić trochę „ i zrobi się luźniej w zaprzyjaźnionych hotelach postaramy się pomóc chłopcu bardziej realnie bo cóż to jeden spacer ? 

  ..ale może stanie się cud i wśród naszych odbiorców pojawi się TEN Człowiek, który będzie akurat takiego chłopaka szukał i ten właśnie psiak skradnie mu serce .

  Może chociaż jakiś dom tymczasowy by się znalazł by chłopaka przygotować do adopcji lepiej i go rozpromować. To naprawdę cudowny psiak.
  Schronisko zwróciło się do nas z prośbą basmy pomogli wybrać dobry dom dla Cześka więc chętnych do adopcji prosimy o wypełnienie ankiety:http://www.canecorsoadopcje.pl/ankieta

  Kolejny krok to kontakt z naszej strony, wizyta przed adopcyjna i można wtedy jechać poznać chłopaka i podjąć ostateczną decyzję o adopcji.

  Kontakt w sprawie adopcji : 

  mail: adopcje@canecorsoadopcje.pl 

  Aneta. 504-101-419

  Asia 515-517-477

  Wpadną Ci w oko: