Gdy chcesz oddać psa. Znaleźć mu nowy dom.

Gdy chcesz oddać psa. Znaleźć mu nowy dom.

Nie radzisz sobie z nim.

Nie możesz dłużej się zajmować.

Powodów może być setki. Jedne mniej drugie bardziej błahe.

Podjąłeś/łaś decyzję.

Zastanawiasz się jak to zrobić?

Wariant, 1 jaki proponujemy – bez kosztowo dla Was.

1. Wchodzisz na stronę naszą https://www.canecorsoadopcje.pl/zglos-psa/

2. Robisz opis psa. Dodajesz ładne zdjęcia ( reklama dźwignią handlu).

Tu warto też pamiętać o kastracji by pies nie trafił do pseudo hodowli.

Niestety ludzie mówią, co chce się usłyszeć i często jest to pod przykrywką złych zamiarów.

Psiak może trafić do rozrodu. Gnić w klatce i przymierać głodem.

3. Wizyta przed adopcyjna, ( jeśli chcesz mieć pewność, że psiak trafi w dobre ręce).

Musisz te domy sam sprawdzić lub napisać do nas na adres adopcje@canecorsoadopcje.pl maila z prośbą byśmy my to zrobili ( podaj nam adres tej osoby kod, miasto ulicę i numer telefonu).

Po wizycie przed adopcyjnej przekażemy Ci zwrotnie wnioski i podejmiesz decyzję czy to dobry dom.

4. Gdy już masz wybrany dom to pamiętaj podpisać zrzeczenie/umowę adopcyjną. Oddając psa bez takich dokumentów – niestety w świetle prawa Ty nadal odpowiadasz za niego i jak wyrządzi komuś krzywdę – Ty zapłacisz za to.

My, jeśli zechcesz pomożemy udostępniać ogłoszenie na portalach społecznościowych i grupach adopcyjnych. Zrobić wizytę przed adopcyjną.

Pomyśl też o ogłoszeniu na OLX. Też jest tam sporo odbiorców.

Wariant, 2 jaki również możemy zaproponować – tu niestety wiąże się z kosztami hotelowania psiaka ( nie mamy swojego ośrodka i korzystamy z płatnych hoteli dla psów).

  1. Kontaktujesz się z nami na numer telefonu 515517477 po godzinie 16 lub na adres mailowy adopcje@canecorsoadopcje.pl i umawiamy z hotelem termin przyjęcia psa na wolne miejsce. Koszt hotelowania wacha się od 450 zł w górę dla Fundacji, więc gdy Cię zarekomendujemy możesz liczyć na cenniki przeznaczone dla nas. Tam na miejscu podpisujesz umowę hotelowania pomiędzy Tobą (Właścicielem) a Hotelem. Co miesiąc w umówionym terminie będziesz płacił za pobyt psa na hotelu. Gdy przestaniesz płacić Hotel ma prawo zgłosić porzucenie psa.

Porzucenie psa - konsekwencje prawne

Co grozi za porzucenie psa? Na to pytanie odpowiada artykuł 35 ustawy o ochronie zwierząt. Przede wszystkim należy podkreślić, że porzucenie psa nie jest żadnym wykroczeniem. Właściciel porzucający psa jest zwykłym przestępcą i grozi mu za to surowa kara. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem trafi za kratki na min. 3 miesiące a bardziej surowy sędzia może nawet zdecydować się na wydanie wyroku 5-letniej odsiadki.

Oczywiście to czarny scenariusz. Jeśli okażesz się osobą niesłowną.

  1. Wraz z umową hotelowania podpisujesz ni blanco zrzeczenie pomiędzy Tobą a Fundacją - 2 egzemplarze. Gdy znajdziemy mu dom wtedy składamy również podpisy i odeślemy do Ciebie 1 egzemplarz zrzeczenia a jeden zostanie w siedzibie Fundacji wraz z umową adopcyjna psiaka pomiędzy Fundacją a nowym Domem. Ma to na celu unikniecie potrzeby wzywania Cię w dniu adopcji do złożenia podpisów na umowie adopcyjnej pomiędzy Tobą a nowym domem. Bierzemy to już na siebie jak i również po naszej stronie zostanie karma dla psa i koszty weterynarzy. Szczepienia, odrobaczenia, kastracja, chipowanie o ile tego psiak jeszcze nie posiada.

My zajmujemy się wtedy całą procedurą adopcyjną:

Przygotowaniem psa do adopcji, zrobieniem zdjęć, ogłoszeń, sprawdzaniem potencjalnych domów przyszłych.

-----------------------------

Pewnie rodzi się w Twojej głowie pytanie – Ile to może potrwać takie szukanie domu.

Nie ma na to niestety odpowiedzi. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić ani obiecać, że ten pies znajdzie dom w 1 miesiąc, ten w dwa lata.

Nikt tego nie wie niestety.

 

Jeśli jednak masz cień wątpliwości czy chcesz psiaka oddać czy też nie …Pamiętaj nie jesteś sam. Zadzwoń do nas. Może zdenerwował Cię, bo znów zniszczył mieszkanie. Może ciągnął na smyczy. Może twoje kłopoty są przejściowe. Coś wspólnie zawsze wymyślimy. Znajdziemy szkoleniowca, który pomoże Ci rozwiązać problem behawioralny z psiakiem.

Warto poczytać: https://www.canecorsoadopcje.pl/najciekawsze/dlaczego-pies-stwarza-problemy-troche-o-nas-i-o-nich--p-9

Warto rozmawiać –Nie gryziemy;) ani oceniać też nie mamy zamiaru. Jesteśmy by Wam pomóc.

Każdy przypadek oczywiście jest rozpatrywany indywidualnie. Jeśli Twoja sytuacja jest bardzo ciężka. Nie zostawimy Was pomocy.

Wasza Fundacja

 

 

Wpadną Ci w oko:

  • Molosy adopcje
    Ares
    2019-07-29 samiec